Testovací jízdy elektroskútrů
  Pozdě, ale přece jsme na sklonku letošního roku začali testovat elektroskútry, které v roce 2015 rozšíří nabídku služeb Návštěvnického centra Graselových stezek.

  Pozdě, ale přece jsme na sklonku letošního roku začali testovat elektroskútry, které v roce 2015 rozšíří nabídku služeb Návštěvnického centra Graselových stezek. 

  Krajem loupežníka Grázla se budou tiše prohánět elektroskútry

  Elektroskútry zapůjčené energetickou společností E.ON zlepší, zejména v hlavní letní turistické sezóně, cestování krajem loupežníka Grázla – regionem Graselových stezek.

  „Region Graselových stezek - to je území od Nových Syrovic, kde se Grasel narodil, až po Novou Bystřici, od Českého Rudolce až po rakouský Karlstein. S pomocí elektroskútrů a elektrokol chceme propojit toto území, umožnit návštěvníkům vidět víc, bez nutnosti použít osobní auto", shrnuje záměr ředitelka organizace Olga Žampová. „ Šetrně a pohodlně tak bude možné cestovat celým územím Graselových stezek, zvýší se tak dostupnost mnohých atraktivních cílů na stezkách, bez zbytečného znečištění spalinami a hlukem“ doplnila Žampová.

  Elektromobilita se zároveň stane spolu s úsporami energie tématem vzdělávacích programů nabízených ve Spolkovém domě ve Slavonicích.

  „Během zimního testování posbíráme údaje a vyhledáme nejvhodnější trasy, na nich oslovíme partnery. Ti se do elektromobilní sítě přidají, jako dobíjecí stanice, či půjčovny. Vznikne tak elektromobilní region, podobný jaký funguje na Lipně a na Vranovské přehradě, kde společnost E.ON s partnery již podobný projekt realizuje,“ vysvětlil podrobněji testovací pilot a manažer vzdělávacích programů SR, o.p.s. Michal Ruman. 


  Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
  ČeskyEnglishDeutsch

  Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.