Turistická SEZÓNA 2013 je za dveřmi
  představujeme novou knížku pro návštěvníky Graselových stezek

  Zábavný způsob interpretace místního dědictví - tak zvaný QUESTING * - česky HLEDAČKY, jsou veršované příběhy, které Vás provedou místy na kterých hledáte, luštíte odpovědi na otázky a plníte úkoly. V našich dvou HLEDAČKÁCH na Graselově stezce ve Slavonicéch, tak poznáte krajinu, město Slavonice, místní historii, umění a kulturu. Vaše pátrání bude na konci hledačky odměněno.

  V nové útlé knížce představujeme dvě HLEDAČKY:
  Jak Grázl vyloupil městskou pokladnu -
    Vás provede městem Slavonice, místy, kudy mohl prchat Grasel se svou bandou pravděpodobně v roce 1814, kdy vyloupil městskou pokladnu. Vaše procházka může trvat 1 hodinu. Trasa je dlouhá 1,5 km a vede historickým centrem města.

  Město a lidé - druhá HLEDAČKA Vás seznámí s významnými slavonickými místy a událostmi, které se k nim váží. Z historického centra města vás vyvede k mnoha zajímavostem za hradbami. Vaše vycházka potrvá asi 1,5 hodiny, dlouhá bude 2,3 kilometry.

  Ukázka textu HLEDAČKY - Grasel

  Ukázka textu HLEDAČKY - Město a lidé

  * QUESTING -neboli cesta za poznáním. Již více než 150 let ji hrají děti i dospělí ve Skotsku a Anglii, kde je známá jako letterboxing. 
V zámoří se stala populární díky partě nadšenců z amerického Vermontu coby questing. Questing se v posledních letech dostává i do České republiky - po Štramberku, Brnu, Veselí nad Moravou, přichází i na Graselovy stezky, do Slavonic. 

                   

  Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
  ČeskyEnglishDeutsch

  Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.