Proměna spolk. domu
Spolkový dům čeká proměna

Německý spolkový dům ve Slavonicích ze 30. let minulého století, který většina místních zná jako bývalé kino, čeká náročná rekonstrukce.

„Všechny prostory domu už máme vyklizené a jsme ve finiši výběrového řízení na dodavatele stavby. Výběrové řízení bylo zahájené začátkem února a přihlásilo se do něj 18 zájemců, z toho sedm si koupilo projektovou dokumentaci, šest z nich podalo nabídku a z toho tři nesplnili požadavky. Takže v současné době vybíráme ze tří nabídek,“ vysvětlila ředitelka Slavonické renesanční obecně prospěšné společnosti Olga Žampová.

Jednou z podmínek zadání, a to důležitou, je podle jejích slov to, že vybraná firma bude spolupracovat s místními firmami, aby část získané dotace zůstala v místě. „Je nám jasné, že se jedná o stavebně velmi komplikovaný projekt za 38 milionů korun, na který by samotné místní firmy nestačily, ale chtěli bychom, aby alespoň deset procent z celkového objemu nákladů řešil nákup služeb u místních firem,“ doplnila Olga Žampová.

Pokud vše půjde, jak má, měli by realizaci rozsáhlého projektu zahájit předáním staveniště v červnu a práce by měly být dokončené v říjnu roku 2012. Do té doby bude Slavonická renesanční společnost působit v náhradních prostorách v měšťanském domě na náměstí v blízkosti hotelu U Růže. „Jsme tam navýsost spokojení. Je to krásný starobylý zrekonstruovaný dům s většími prostory a plynovým topením, nemusíme už topit v kamnech,“ upřesnila Olga Žampová. Se svou činností tedy Slavonická renesanční rozhodně kvůli rekonstrukci nekončí.

  • 04.05.2020
    Je čas plánovat výlety!
    využijte naše nabídky na Graselových stezkách
    Více informací
Archiv

Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
ČeskyEnglishDeutsch

Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.