Nové stromořadí na Graselově stezce
  Na podzim 2012, jsme vysázeli první stromy na Graselově stezce ze Slavonic do Maříže.

  Péče o kulturní krajinu je jedním z cílů všeho našeho snažení pod hlavičkou "Graselových stezek". Na podzim roku 2012, jsme vysázeli první část stromořadí na Graselově stezce ze Slavonic do Maříže (ta je vyznačena od roku 2009, vede ZADEM - od slavonického vlakového nádraží, kolem staré celnice, vpravo přez pole na kopec a z něj březovou alejí za Maříž, na konec mařížského parku).

  Výsadbou stromů a obnovením zaniklé cesty do Maříže, se snažíme zprůchodnit krajinu, která dodnes nese stopy hrubého zacházení v desetiletích minulého století. Šíré lány a planiny polí u nás, ostře kontrastují s malými políčky, s členitou krajinou, protkanou cestami a mezemi o pár metrů dál, v Rakousku.

  Tvář krajiny se nikdy nevrátí do původního stavu, ale pokud je i malá možnost, napravit jí alespoň kousek, snažíme se k nápravě přispět. Snad se dočkáme procházky ve stínu bříz, dubů a javorů, které jsme na podzim vysázeli a snad i tu švestičku, či třešničku si na stezce utrhneme.
   
  Stromořadí od celnice k Maříži v ponurém, lednovém odpoledni roku 2013.

  Homepage Stezky Galerie E-shop Služby hostům Život na stezce O loupežníku Graselovi Napsali o nás Mapa webu Kontakt Homepage
  ČeskyEnglishDeutsch

  Facebook Vyrobila firma Grafikraum © 2010 Slavonická renesanční, o.p.s.